12-22 LIPCA 2018
KIELCE

Komunikat prasowy nr 14 – laureaci

Szanowni Państwo,

Wczorajszy Koncert Galowy Laureatów podsumował i zakończył nasz Festiwal. Przyznano 49 Jodeł – dokładna rozpiska znajduje się tu. Przesyłamy także dokument, którym podzieliliśmy się z Państwem podczas piątkowej konferencji prasowej. Znajdują się w nim liczby, które mam nadzieję, przydadzą się przy tworzeniu materiałów.

Nasz Festiwal powróci za rok. Cały czas staramy się rozwijać i poprawiać funkcjonowanie naszej imprezy. Zatem jeśli mają Państwo jakieś uwagi lub rady, którymi chcieliby się z nami podzielić, to jesteśmy otwarci i zapraszamy do kontaktu – ważna jest dla nas każda opinia.

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie naszym wydarzeniem! Każdy materiał, każda wzmianka znaczy dla nas bardzo dużo i motywuje nas do działania.

Komunikat prasowy nr 13/Koncert Galowy Laureatów

Szanowni Państwo,

Festiwal prawie się kończy, jednak to właśnie jego finisz jest dla nas zawsze okresem najbardziej wytężonej pracy. Przez ostatnie 6 dni uczestnicy festiwalu oraz konsultanci ciężko pracowali nad dzisiejszym widowiskiem – Koncertem Galowym Laureatów, który rozpocznie się o 19.30 na Kadzielni w Kielcach. O godz. 19.15 zapraszamy na występ zespołu „Tonika” z Erywania w Armenii, który zaprezentuje folklor Ormiański.

Na scenie wystąpi 355 młodych artystów – solistów oraz zrzeszonych w zespołach wokalnych, wokalno-instrumentalnych, rewiowych i tanecznych. Podczas koncertu zostaną przyznane festiwalowe nagrody: brązowe, srebrne i złote jodły. Nie możemy zdradzić konkretnej liczby, ale można powiedzieć, że będzie ich około 50. Reżyserem koncertu jest Tomasz Rowiński (znany za sprawą prowadzenia Studia Tańca i Stylu „Rewanż”).

Przypominam, że parking za sceną (od strony ul. Krakowskiej) jest dostępny jedynie dla obsługi technicznej koncertu i autokarów przewożących uczestników festiwalu.

Z całego serca zapraszam na nasz koncert!

 

Komunikat prasowy nr 12

Serdecznie dziękujemy za obecność na wczorajszej akcji „Największy Zespół Rockowy”. Mamy nadzieję, że z roku na roku będzie się ona rozwijała.

Dziś w Miasteczku Festiwalowym trwa ostatnie wydarzenie towarzyszące festiwalu, czyli przegląd kapel rockowych. Mamy nadzieję, że dopisze nam pogoda! Młodych muzyków będziemy mogli podziwiać także w czasie koncertu na Rynku. Zapraszamy tradycyjnie na 19.00. Będzie to już ostatni koncert na Rynku w ramach naszego Festiwalu.

Wczoraj rozpoczęły się próby do Koncertu Galowego, którego reżyserem jest Tomasz Rowiński. Sam koncert i rozdanie brązowych, srebrnych i złotych Jodeł odbędzie się jutro o 19.30 na Kadzielni (wstęp wolny). Próba Generalna zaplanowana jest na dzisiejszy wieczór (19.00). Na scenie zobaczymy 355 młodych artystów. Plik z rozpiską, kto zdobył określone nagrody prześlę Państwu jeszcze z koncertu, zaraz po ogłoszeniu wyników.

Przypominam także o konferencji prasowej podsumowującej festiwal – zapraszamy dziś o godzinie 12.00 w naszym sztabie – świetlicy Internatu Zespołu Szkół Elektrycznych (Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 20).

Komunikat prasowy nr 11

Szanowni Państwo,

Dziś rozpoczęły się próby do Koncertu Galowego, którego reżyserem jest Tomasz Rowiński. Nasi uczestnicy spędzą ponad 2 dni na Kadzielni pracując nad sobotnim widowiskiem na które serdecznie zapraszamy (sobota, 19.30, wstęp wolny).

Również dziś odbywa się akcja „Największy Zespół Rockowy”. O 19.00 wspólnymi siłami wykonamy piosenkę „Nadzieja” zespołu Ira oraz zeszłoroczny utwór, czyli „Teksański” Hey. Następnie, około 19.30, na naszej scenie odbędzie się koncert zespołu Hook – serdecznie zapraszamy! Gościem specjalnym dzisiejszej akcji będzie Artur Gadowski – wokalista zespołu Ira. www.wiatraczek.pl/nzr

Przypominam także, że w piątek odbędzie się konferencja prasowa na której podsumujemy festiwal. Odbędzie się ona w piątek (21 lipca) o godzinie 12.00 w naszym sztabie – świetlicy Internatu Zespołu Szkół Elektrycznych (Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 20).

Dodatkowo jutro odbędzie się przegląd kapel rockowych – start o 10.00 w Miasteczku Festiwalowym. Zmagania młodych muzyków zostaną podsumowane koncertem „Młodzi Dobrze Rockujący”, który odbędzie się właśnie w piątek o godz. 19.00 na Rynku.

Komunikat prasowy nr 10 – konferencja prasowa

Dzień dobry Państwu,

Na wstępie pragnę serdecznie Państwa zaprosić na konferencję prasową na której podsumujemy festiwal. Odbędzie się ona w piątek (21 lipca) o godzinie 12.00 w naszym sztabie – świetlicy Internatu Zespołu Szkół Elektrycznych (Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 20). Nie planujemy, aby była dłuższa niż 30 minut. Zapraszamy!

Zostało jeszcze kilka dni naszego festiwalu, powoli zmierzamy ku końcowi. W planach jeszcze 3 koncerty na Rynku – dziś po raz ostatni na Rynkowej scenie wystąpią uczestnicy Festiwalu w ramach koncertu „Zakręceni na Kielce”. Dzisiejszy wieczór to podsumowanie warsztatów wokalnych.

Jutro (czwartek) odbywa się akcja „Największy Zespół Rockowy”. Rozkładanie sprzętu zaplanowane jest do 14.30, od 15 do 18 będą trwały próby dźwięku. O 19.00 wspólnymi siłami wykonamy piosenkę „Nadzieja” zespołu Ira. Wykonamy ją z oryginalnym wokalem, ponieważ gościem akcji będzie Artur Gadowski! Po akcji na naszej scenie będzie miał miejsce koncert zespołu Hook – serdecznie zapraszamy! www.wiatraczek.pl/nzr

Od czwartku zaczynają się także próby sceniczne w amfiteatrze na Kadzielni. Przypominam, że Koncert Galowy Laureatów odbędzie się w sobotę, 22 lipca o godzinie 19.30. Wstęp wolny.

Pojutrze (piątek, 21 lipca) w Miasteczku Festiwalowym o godzinie 10.00 rozpocznie się Przegląd Kapel Rockowych w ramach akcji Młodzi Dobrze Rockujący. Podsumowaniem tej akcji będzie koncert na Rynku (początek godz. 19.00) na którym wystąpią najlepsze zespoły przeglądu.

 

Komunikat prasowy nr 9

Szanowni Państwo,

Kolejny dzień naszego festiwalu upływa pod znakiem ciężkiej pracy warsztatowej. Zarówno tancerze, jak i wokaliści dają z siebie wszystko na zajęciach prowadzonych przez naszych 12 konsultantów artystycznych.

Oprócz Koncertu Galowego największym wydarzeniem tego tygodnia jest akcja Największy Zespół Rockowy – odbędzie się w czwartek (20 lipca) o 19.00 – tym razem wykonany zostanie utwór „Nadzieja” (Ira), a gościem specjalnym tegorocznej akcji będzie Artur Gadowski – wokalista zespołu Ira. szczegóły akcji oraz filmy instruktażowe http://wiatraczek.pl/nzr/ Z całego serca zachęcamy do uczestnictwa w akcji! Każdy może przyjść i zagrać (tudzież zaśpiewać)! Mamy nadzieję, że uda nam się zgromadzić trzycyfrową liczbę uczestników!

Dziś o godzinie 19.00, na Rynku, odbędzie się koncert (będący także konkursem) piosenki harcerskiej. Uczestnicy koncertu będą zmagać się o tzw. Jodłę Harcerską. Tego, kto ją zdobył, dowiemy się podczas Koncertu Galowego Laureatów (sobota, godz. 19.30, Kadzielnia).

Jutro o godzinie 19.00 (także na Rynku) w ramach koncertu „Zakręceni na Kielce” odbędzie się podsumowanie warsztatów wokalnych. Spodziewamy się wspaniałych występów uczestników naszego festiwalu.

Dodatkowo, jutro o godz. 17.00 w Wojewódzki Domu Kultury odbędzie się Gala Konkursu „Młody Film”. Zapraszamy serdecznie! Szczegóły na temat konkursu MF http://mlodyfilm.kielecka.zhp.pl

Poza tym, cały czas działa Miasteczko Festiwalowe – dziś od 10 do 14 odbywają się zajęcia z Muzeum Historii Kielc, natomiast jutro (w tych samych godzinach) warsztaty robienia lalek oraz warsztaty teatralne z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś”.

W piątek z kolei (21 lipca, 19.00) na Rynku odbędzie się koncert „Młodzi Dobrze Rockujący” będący podsumowaniem przeglądów kapel, który odbędzie się tego samego dnia na Miasteczku Festiwalowym w godz. 10.00-15.00.
W piątek będą trwać na Kadzielni próby do Koncertu Galowego laureatów festiwalu, który odbędzie się w sobotę (22 lipca) o 19.30. Podczas niego dowiemy się, kto zdobył brązowe, srebrne i złote jodły. Wstęp wolny, zapraszamy!

Komunikat prasowy nr 8

Dzień dobry Państwu,

Serdecznie dziękujemy za wczorajszą obecność na koncercie „Gospodarze Gościom”. Każda relacja medialna z tego wydarzenia jest dla nas bardzo ważna, ponieważ wspiera nas w staraniach o to, aby jak najwięcej Kielczan uczestniczyło w naszych otwartych wydarzeniach. Mamy nadzieję, że frekwencja dopisze także w sobotę 22 lipca, kiedy to odbędzie się Koncert Galowy Laureatów podczas którego rozdane zostaną brązowe, srebrne i złote Jodły (start o 19.30, Kadzielnia).  

Do czwartku włącznie trwają warsztaty artystyczne. Dziś o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert na Rynku („Zakręceni na Kielce” – prezentują się uczestnicy festiwalu). Z kolei o godzinie 21.00 w Miasteczku Festiwalowym odbędzie się wspólne śpiewanie wraz z zespołami „Wartaki” oraz „Fryteczki”. Integracja uczestników przy piosenkach harcerskich zawsze była nieodłącznym elementem festiwalu.

Z piosenką harcerską spotkamy się także jutro o godz. 19.00. Na Rynku odbędzie się koncert piosenki harcerskiej. Na scenie zobaczymy naturalnie uczestników festiwalu.

Komunikat prasowy nr 7

Szanowni Państwo,

Przede wszystkim życzymy miłej niedzieli! O dzisiejszych wydarzeniach pisaliśmy w poprzednich komunikatach. Działamy zgodnie z planem: od 15.00 piknik rodzinny, od 17.00 Koncert Międzypokoleniowy (Rynek), natomiast o 20.00 rozpoczyna się koncert „Gospodarze Gościom” (Kadzielnia). Przypominam o niedostępności parkingu za sceną amfiteatru.
Serdecznie zapraszamy na koncert! Oczywiście wstęp jest wolny.

Nadchodzący tydzień to okres wytężonej pracy warsztatowej (warsztaty odbywają codziennie do 20 lipca włącznie). Uczestnicy będą szlifować swoje umiejętności i tworzyć materiał na Koncert Galowy (22 lipca, sobota, 19.30, Kadzielnia) pod okiem festiwalowych konsultantów artystycznych. Celem festiwalu jest to, żeby każdy uczestnik/zespół biorący udział w wydarzeniu nauczył się czegoś nowego – zdobył nowy repertuar.

Zapraszamy także na wydarzenia na Rynku:
Poniedziałek, 17 lipca, 19.00 – koncert „Zakręceni na Kielce”

Wtorek, 18 lipca, 19.00 – Koncert piosenki harcerskiej

Środa, 19 lipca, 19.00 – koncert „Zakręceni na Kielce”

Czwartek, 20 lipca, 19.00 – Akcja „Największy Zespół Rockowy” – tym razem wykonany zostanie utwór „Nadzieja” zespołu Ira, a gościem specjalnym tegorocznej akcji będzie Artur Gadowski – wokalista zespołu Ira. szczegóły akcji oraz filmy instruktażowe http://wiatraczek.pl/nzr/ Z całego serca zachęcamy do uczestnictwa w akcji! Każdy może przyjść i zagrać (tudzież zaśpiewać)!

Piątek, 21 lipca, 19.00 – koncert „Młodzi Dobrze Rockujący” będący podsumowaniem przeglądów kapel, który odbędzie się tego samego dnia na Miasteczku Festiwalowym w godz. 10.00-15.00.
W piątek będą trwać na Kadzielni próby do Koncertu Galowego laureatów festiwalu, który odbędzie się w sobotę (22 lipca) o 19.30. Podczas niego dowiemy się, kto zdobył brązowe, srebrne i złote jodły. Wstęp wolny, zapraszamy!

Poza tym zapraszamy na zajęcia odbywające się w Miasteczku Festiwalowym, codziennie (do czwartku włącznie) od 10.00 do 14.00. Oprócz harcerzy do dyspozycji Kielczan i uczestników festiwalu będą zajęcia prowadzone przez naszych partnerów:

 • 18 lipca: 10:00-14:00 warsztaty linorytu z Muzeum Historii Kielc
 • 19 lipca: 10:00-14:00 warsztaty robienia lalek oraz warsztaty teatralne z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś”

Dodatkowo, w środę (19 lipca) o godz. 17.00 w Wojewódzki Domu Kultury odbędzie się Gala Konkursu „Młody Film”. Zapraszamy serdecznie! Szczegóły na temat tego konkursu MF http://mlodyfilm.kielecka.zhp.pl

W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. W razie potrzeby przypominamy, że wiele cennych informacji znajduje się w naszym  informatorze.

Komunikat prasowy nr 6

Dzień dobry Państwu,

Pragniemy serdecznie Państwu podziękować za duże zainteresowanie wczorajszym Korowodem i przekazaniem kluczy do bram miasta oraz za relacje, które Państwo tworzą. To naprawdę dużo dla nas znaczy 😊

Dziś (sobota 15 lipca) w Kieleckim Centrum Kultury odbywać się będą przeglądy konkursowe grup tanecznych (14.30-17) oraz wokalistów (14.30-18). Wieczorem, o godzinie 19.00, odbędzie się drugi koncert z serii „Zakręceni na Kielce” na którym prezentować się będą uczestnicy festiwalu.

Również dziś, o godzinie 18.00 odbędzie się inauguracja Miasteczka Festiwalowego. Co prawda miasteczko działa już od wczorajszego ranka, jednak z racji na złe warunki pogodowe w środę musieliśmy przełożyć oficjalną inaugurację na dziś. Serdecznie zapraszamy! Miasteczko znajduje się na terenach zielonych Politechniki Świętokrzyskiej (od strony Al. Tysiąclecia PP).

Wiele razy wspominany koncert „Gospodarze Gościom” rozpoczyna się jutro o 20:00, który odbędzie się w amfiteatrze „Kadzielnia”. Na scenie zobaczymy 450 młodych artystów z regionu świętokrzyskiego. Wstęp wolny. Warto dodać, że parking za sceną będzie dostępny jedynie dla obsługi technicznej koncertu.

Również w niedzielę na kieleckim Rynku od 15 odbywać się będzie piknik rodzinny. W ramach pikniku oferujemy animacje prowadzone przez harcerzy, zabawę z chustą Klanza, robienia ogromnych baniek mydlanych, warsztaty robienia koralików (beading), malowanie twarzy, robienie hula-hop oraz inne. Od 17.00 z kolei zapraszamy wszystkich na wspólne śpiewanie w ramach Koncertu Międzypokoleniowego. Koncert ten poprowadzi znany i lubiany Jarosław „Foka” Bukowski, który na pewno zachęci wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania. Partnerem koncertu są Wodociągi Kieleckie, które także będą miały swoje stoisko. Dla wszystkich chętnych będą dostępne śpiewniki. Poza tym w niedzielę od 7.00 do 17.00 uczestnicy będą próbować swoich sił w pierwszych warsztatach artystycznych.

Poniedziałek (17 lipca) to dzień intensywnych warsztatów artystycznych (9-17, przerwą na obiad od 13.00 do 14.30), które odbywać się będą w 6 lokalizacjach. O 19.00 na Rynku kolejny koncert z serii „Zakręceni na Kielce”.

Warsztaty:

 • Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2
 • Dom Środowisk Twórczych Pałac Tomasza Zielińskiego, ul. Zamkowa 5
 • Studio Twórczości Muzycznej „Mikstura”, plac Moniuszki 11
 • Dom Kultury „Zameczek”, ul. Juliusza Słowackiego 23
 • Kieleckie Centrum Kultury, plac Moniuszki 2B
 • Sala Gimnastyczna Politechniki Świętokrzyskiej, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 7
 • Świetlica Internatu Zespołu Szkół Elektrycznych, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 20

Jeśli chcą państwo poznać dokładny harmonogram warsztatów, odwiedzić konkretny zespół (warsztaty nie trwają cały dzień we wszystkich lokalizacjach) zapraszamy do kontaktu. 

Komunikat prasowy nr 5

Dziś pragniemy serdecznie Państwa zaprosić na Korowód Festiwalowy (start o 18.30 pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza na Placu Moniuszki). To wydarzenie to wspaniała okazja, aby zobaczyć jak zróżnicowane są zespoły biorące udział w festiwalu. Korowód przejdzie na Rynek, gdzie po przekazaniu uczestnikom festiwalu kluczy do bram miasta (przez przedstawiciela UM Kielce) odbędzie się pierwszy koncert z serii „Zakręceni na Kielce”. Zapraszamy!

Przypominamy także jak będzie wyglądał weekend na festiwalu:

Najbliższy weekend to kumulacja festiwalowych wydarzeń. W sobotę (15 lipca) w Kieleckim Centrum Kultury odbywać się będą przeglądy konkursowe grup tanecznych (14.30-17) oraz wokalistów (14.30-18). Wieczorem, o godzinie 19.00, odbędzie się drugi koncert z serii „Zakręceni na Kielce” na którym prezentować się będą uczestnicy festiwalu.

Największym wydarzeniem na które zapraszamy w weekend jest niedzielny koncert „Gospodarze Gościom” (start niedziela, 16 lipca, 20:00), który odbędzie się w amfiteatrze „Kadzielnia”. Na scenie zobaczymy 450 młodych artystów z regionu świętokrzyskiego. Wstęp wolny! (podobnie jak na wszystkie festiwalowe wydarzenia).

Również w niedzielę na kieleckim Rynku od 15 odbywać się będzie piknik rodzinny, a od 17 zapraszamy wszystkich na wspólne śpiewanie w ramach Koncertu Międzypokoleniowego. Warto dodać, że w niedzielę od 7.00 do 17.00 uczestnicy będą uczestniczyli w pierwszych warsztatach artystycznych.

Komunikat prasowy nr 4 – odwołanie inauguracji Miasteczka Festiwalowego

Szanowni Państwo,

Ze względu na aktualne warunki pogodowe jesteśmy zmuszeni do odwołania dzisiejszej inauguracji Miasteczka Festiwalowego, która miała się odbyć o godzinie 19.00. Silny wiatr sprawił, że musieliśmy złożyć niektóre namioty, w tym namiot będący głównym miejscem programowym Miasteczka. Zostaną one postawione natychmiast po polepszeniu się pogody.

Nie planujemy innych zmian w działaniu Miasteczka – od jutra będziemy realizować tam opisany w poprzednich komunikatach program.

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i zapraszamy na jutrzejszy korowód i pierwszy koncert na Rynku.

Komunikat prasowy nr 3

Dzień dobry Państwu, 

Co prawda aura nas dziś nie rozpieszcza, ale nie wpływa to na doskonałe humory uczestników, którzy przez cały dzień przyjeżdżają do Kielc i kwaterują się w pięciu obozach (4 akademikach PŚ oraz internat ZSE – patrz informator).  

Dziś (13 lipca) rozpoczynamy festiwal, który jest efektem wielomiesięcznej pracy dziesiątek, a nawet setek ludzi – warto zauważyć, że dla wielu odwiedzających nas zespołów to wydarzenie jest podsumowaniem całorocznej pracy. Mamy nadzieję, że kolejne 10 dni będzie czasem wymiany doświadczeń między uczestnikami, którzy nie raz zachwycą Kielecką publiczność na Kadzielni lub Rynku.

Dziś o godzinie 19.00 planowana jest inauguracja Miasteczka Festiwalowego. Jest ono zlokalizowane na terenach zielonych Politechniki Świętokrzyskiej. Łatwo zauważyć tworzące je namioty od strony Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego. W dniach 14-20 lipca w godzinach 10-14 na jego terenie odbywać się będą zajęcia prowadzone przez harcerzy oraz partnerów festiwalu. Będą to m.in.:

 • 14 lipca: 10:00-12:00 warsztaty plastyczne z Młodzieżowym Domem Kultury
 • 15 lipca: 10:00-14:00 warsztaty robienia hula-hoop i skakanek z Institute of Design Kielce
 • 18 lipca: 10:00-14:00 warsztaty linorytu z Muzeum Historii Kielc
 • 19 lipca: 10:00-14:00 warsztaty robienia lalek oraz warsztaty teatralne z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś”

Mamy nadzieję, że prognozy okażą się prawdziwe i o godzinie 19 aura pozwoli nam na inaugurację Miasteczka. O ewentualnych zmianach terminu poinformuję oczywiście w osobnej wiadomości.

Również dziś w godzinach 14-18 oraz jutro w godzinach 9-13 w Kieleckim Centrum Kultury odbywają się próby do przeglądów konkursowych. Pierwsze przeglądy konkursowe odbędą się po jutrzejszych próbach i przerwie obiadowej, czyli w godzinach 14.30-16.00. Będą to przeglądy zespołów muzycznych, a ich miejscem będzie także KCK.

Jutro zaczynamy koncerty na Rynku – odbędzie się pierwszy koncert z serii „Zakręceni na Kielce” (start godz. 19), który zostanie poprzedzony tradycyjnym Korowodem Festiwalowym (start 18.30 na Placu Moniuszki). Uczestnicy festiwalu przejdą ulicami Kielc na Rynek, by tam jak co roku otrzymać klucze do bram miejskich i symbolicznie objąć w posiadanie stolicę regionu świętokrzyskiego.  

W zeszłym roku korowód wyglądał tak: https://flic.kr/s/aHskEJ1hxE

Weekend na festiwalu:

Najbliższy weekend to kumulacja festiwalowych wydarzeń. W sobotę (15 lipca) w Kieleckim Centrum Kultury odbywać się będą przeglądy konkursowe grup tanecznych (14.30-17) oraz wokalistów (14.30-18). Wieczorem, o godzinie 19.00, odbędzie się drugi koncert z serii „Zakręceni na Kielce” na którym prezentować się będą uczestnicy festiwalu.

Największym wydarzeniem na które zapraszamy w weekend jest niedzielny koncert „Gospodarze Gościom” (start niedziela, 16 lipca, 20:00), który odbędzie się w amfiteatrze „Kadzielnia”. Na scenie zobaczymy 450 młodych artystów z regionu świętokrzyskiego. Wstęp wolny! (podobnie jak na wszystkie festiwalowe wydarzenia).

Również w niedzielę na kieleckim Rynku od 15 odbywać się będzie piknik rodzinny, a od 17 zapraszamy wszystkich na wspólne śpiewanie w ramach Koncertu Międzypokoleniowego. Warto dodać, że w niedzielę od 7.00 do 17.00 uczestnicy będą uczestniczyli w pierwszych warsztatach artystycznych.

Komunikat prasowy nr 2

Szanowni Państwo,

Dziś trwają jeszcze przygotowania do Festiwalu. Kończymy budować Miasteczko Festiwalowe (tereny zielone Politechniki Świętokrzyskiej) oraz kwaterujemy uczestników, którzy stopniowo wypełniają akademiki Politechniki Świętokrzyskiej oraz Internat Zespołu Szkół Elektrycznych.

Jutro (czwartek, 13 lipca) o godzinie 19:00 serdecznie zapraszamy na inaugurację Miasteczka Festiwalowego.  W dniach 14-20 lipca w godzinach 10-14 na jego terenie odbywać się będą zajęcia prowadzone przez harcerzy oraz partnerów festiwalu. Będą to m.in.:

14 lipca: 10:00-12:00 warsztaty plastyczne z Młodzieżowym Domem Kultury

15 lipca: 10:00-14:00 warsztaty robienia hula-hoop i skakanek z Institute of Design Kielce

18 lipca: 10:00-14:00 warsztaty linorytu z Muzeum Historii Kielc

19 lipca: 10:00-14:00 warsztaty robienia lalek oraz warsztaty teatralne z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś”

Również jutro w Kieleckim Centrum Kultury (godz. 14-18) odbywać się będą próby do przeglądów konkursowych.

W piątek (14 lipca) zapraszamy z kolei na pierwszy koncert z serii „Zakręceni na Kielce”, który zostanie poprzedzony tradycyjnym Korowodem Festiwalowym (start 18.30 na Placu Moniuszki). Tego dnia będą się odbywać także pierwsze przeglądy konkursowe zespołów muzycznych (14.30-16.00, Kieleckie Centrum Kultury).

Zachęcam Państwa do śledzenia nas w mediach społecznościowych! 

Komunikat prasowy nr 1 – zaproszenie na konferencję prasową

Szanowni Państwo,

Podobnie jak w latach 2015 oraz 2016, także w tym roku funkcję Rzecznika Prasowego Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej sprawuje Maciej Pietrzczyk. W tym roku festiwal organizowany jest w Kielcach po raz 44.

Na wstępnie pragniemy serdecznie Państwa zaprosić na konferencję prasową związaną z rozpoczynającym się w tym tygodniu festiwalem. Odbędzie się ona 12 lipca (środa) o godzinie 12.00 w sali sesyjnej Urzędu Miasta Kielce (1 piętro). Podczas spotkania przybliżymy kwestie związane z organizacją tegorocznego festiwalu oraz przedstawimy plan wydarzeń na najbliższe dni. Z ramienia komendy festiwalu do Państwa dyspozycji będą: Tomasz Rejmer – komendant festiwalu, Arkadiusz Szostak – dyrektor artystyczny oraz Maciej Pietrzczyk, czyli rzecznik prasowy. Przedstawicielem Urzędu Miasta, naszego partnera i jednego z grantodawców Festiwalu, będzie natomiast Karol Gadowski – z-ca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta.
Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w konferencji!

Wracając do samego festiwalu: wzorem lat ubiegłych uczestnicy festiwalu będą uczestniczyć w przeglądach, a następnie w warsztatach. 35 podmiotów (zrzeszających 450 osób) artystycznych z naszego regionu weźmie udział w koncercie „Gospodarze Gościom”, który odbędzie się 16 lipca (niedziela) o 20.00 w amfiteatrze na Kadzielni. W przeglądach i warsztatach z kolei swoje siły sprawdzi 48 podmiotów artystycznych (471 osób). Ich prace podsumuje drugi koncert na Kadzielni, czyli „Koncert Galowy”, który będzie miał miejsce 22 lipca (sobota) o godzinie 19.30. Warto dodać, że w tym roku uczestnicy festiwalu pochodzą z Polski, Kanady, Armenii i Ukrainy.

W ramach naszego festiwalu odbędzie się 8 koncertów na Rynku w Kielcach (w tym także Koncert Międzypokoleniowy oraz akcja Największy Zespół Rockowy) czy zajęcia w Miasteczku Festiwalowym (tereny zielone Politechniki Świętokrzyskiej, od strony Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego), Gala Konkursu „Młody Film” oraz inne towarzyszące atrakcje. Rozkład festiwalowych wydarzeń rozpisany jest w informatorze (zachęcam do lektury, znajduję się tam mnóstwo informacji – harmonogram jest na stronach 14 i 15) oraz na naszej stronie internetowej.

Ponadto codziennie rzecznik prasowy będzie dostarczał Państwu informacji na temat szczegółowego przebiegu dwóch kolejnych dni festiwalu. Cały czas jest do Państwa dyspozycji, w razie potrzeby chętnie odwiedzi siedziby Państwa redakcji lub spotka się w siedzibie komendy naszego festiwalu, czyli w Internacie Zespołu Szkół Elektrycznych przy Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 20.

Kontakt z rzecznikiem prasowym Festiwalu

Kontakt z rzecznikiem prasowym Festiwalu:

tel. 504 838 128

e-mail: rzecznik@wiatraczek.pl

SPONSORZY I PARTNERZY

Polska
Chorągiew Kielecka ZHP