Ostatnie wolne miejsca na warsztaty filmowe!

Można jeszcze rezerwować miejsca na bezpłatne warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży, organizowane razem z Domem Kultury „Zameczek” w ramach naszego festiwalu!

Warsztaty odbędą się 20 i 21 lipca (poniedziałek i wtorek) w Domu Kultury „Zameczek”. Można wziąć udział w obydwóch dniach warsztatowych, można też wybrać sobie jeden dzień – ten, który Was najbardziej interesuje.

W programie warsztatów:

Poniedziałek, 20 lipca:

– godz. 10.00 – 12.00 – pan Piotr Kletowski, uznany filmoznawca, zabierze Was w podróż po historii kina. Temat zajęć to „120 lat w 120 minut”! Wykład będzie urozmaicony i multimedialny, można naprawdę wiele się dowiedzieć!

– godz. 12.30 – 14.30 – Piotr Salwiński z firmy Hi!Stories – video creators spróbuje stworzyć z Wami film video komórką lub aparatem. Nauczy Was, jak na ekranie pokazać emocje, klimat i energię!

Wtorek, 21 lipca:

– godz. 10.00 – 12.00 – Monika Kubacka, rzecznik prasowy Związku Harcerstwa Polskiego pokaże Wam, na czym polega praca reportera, jak prawidłowo przekazywać informacje i jak zachowywać się, stojąc przed okiem kamery.

– godzi. 12.30 – 14.30 – Wiktor Owłasiuk, zawodowy operator filmowy przeprowadzi prezentację profesjonalnego sprzętu filmowego. Zajęcia będą miały również część praktyczną – będziecie mogli spróbować swoich sił w kadrowaniu i rejestracji materiału filmowego!
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres film@kielecka.zhp.pl. W zgłoszeniu podajcie swoje imię, wiek i zajęcia, w których chcecie wziąć udział.